(ВИДЕО) Доналд Трамп и Владимир Путин првпат се сретнаа во живо

На маргините на Самитот Г20, Трамп и Путин ќе ја одржат првата средба..

Американскиот и рускиот претседател, Доналд Трамп и Владимир Путин, првпат се сретнаа во живо и се ракуваа на самитот Г20 во Хамбург.

„Трамп и Путин се ракуваа и си рекоа еден на друг дека подоцна ќе се сретнат на 

Американскиот претседател разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел и со британската премиерка Тереза Меј, во текот на дискусијата за борба против тероризмот.

На маргините на Самитот Г20, Трамп и Путин ќе ја одржат првата сретнат на само“, соопшти Кремљ.

Американскиот претседател разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел и со британската премиерка Тереза Меј, во текот на дискусијата за борба против тероризмот.

На маргините на Самитот Г20, Трамп и Путин ќе ја одржат првата средба.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top