(ВИДЕО) Дончиќ со уште еден спектакуларен меч зачинет со трипл-дабл

Далас Маверикс синоќа пред своите навивачи славеше над Чикаго Булс со 118-110. Домаќините на крај славеа победа иако Булс пружија силен отпор..

Од самиот почетоко гледавме изедначен дуел во кој Далас имаше минимална преднос, но дури во самиот финиш успеаа да го скршат отпорот на Булс.

Словенецот Дончиќ повторно одигра спектакуларен меч кој го заврши со трипл-дабл ефект од 38 поени, 11 скока и 10 асистенции.

Во редовите на Чикаго најефикасен беше уште еден европски играч, станува збор за Финецот Лаури Марканен со 26 поени и 9 скока.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top