(ВИДЕО) Дожд по 5 месеци денеска во Австралија - пожарите се гаснат, пожарникарите плачат од среќа

Пожарите во Австралија конечно се намалија.

По 5 месеци поминати без ниту една капка дожд, денеска во Австралија има врнежи кои помагаат за целосно гасење на пожарите.

На социјалните мрежи се шират и видеа, како пожарникари плачат од среќа.

Во пожарите во Австралија уништена е голема територија, а изгореа и милиони животни.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top