(ВИДЕО) Дубаи спектакуларно ја дочека Новата година

Највисоката зграда на светот Бурџ Калифа беше централна точка на прославата за Нова година во Дубаи..

Но, властите на ОАЕ оваа година одлучија да нема толку спектакуларен огномет. 

Но, Дубаи отиде подалеку и направи спектакл со музика и визуелни ефекти. 

Тоа беше најголемо ласерско шоу со кое влегоа во Гинисовата книга на рекорди. Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top