(Видео) ДУИ со куршуми ја слави победата во Чаир

ДУИ ја прославува победата со пукотници од огнено оружје во Чаир. Славениците на победата на Висар Ганиу од ДУИ испукаа цели шаржери во воздух, предизвикувајќи вознемиреност кај населението во Чаир..

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи порача дека со победата на Ганиу се покажало дека Чаир е бастион на ДУИ. Ганиу се заблагодари на сите што гласале за него и на сите организации, групи и поединци кои му помогнале во кампањата.


Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top