(ВИДЕО) Двојазичност во пракса: Одговорете и на македонски или ќе си одам

Почна употребата на двојазичоста во Македонија.

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, бурно реагираше на говорот на министерот за образование Арбр Адеми, кој на новинарско прашање поставено на албански јазик одби да одговори и на македонски.

Покрај градоначалникот и новинарите Македонци инсистираа да дознаат што всушност се случува на прес конференцијата.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top