(ВИДЕО) Џенова го слави Македонецот: Пандев даде чуден гол за победа

Екипата на Џенова славеше голема победа во битката за опстанокот откако го совлада тимот на Сасуоло со 2-1..

Херој на Џенова беше нашиот Горан Пандев кој во самиот финиш погоди за голема победа. Македонецот погоди во 86. минута на чуден начин откако во паѓање ја зафати топката со глава и погоди во противничката мрежа.

За Пандев ова беше четврти сезонски гол, а прв во новата 2020 година.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top