(ВИДЕО) Ексклузивно интервју со режисерот Јани Бојаџи во Мелбурн

Вистината за филмот „Ругање со Христос“..

Режисерот на филмот „Ругање со Христос“, Јани Бојаџи деновиве престојува во Мелбурн.

Тој денеска присуствуваше на Свечената Божствена Литургија во Македонскиот Православен Храм „Св. Георгиј и Пресвета Богородица“ во Епинг, Мелбурн.

По завржувањето на Свечената Литургија направивме интервју со цел да ги разјасниме недоразбирањата околу контраверзиите кои што кружат во Македонија за неговиот филм „Ругање со Христос“.

Режисерот Бојаџи, ексклузивно за Фаланга се потруди детално да ни објасни за случувањата околу неговиот филм.

Погледнете го интервјуто и запознајте се со вистината за филмот „Ругање со Христос“ од Јани Бојаџи и на 11-ти и 12-ти Јануари повелете во театарскиот коплекс „Yan Yean“ во South Morang.
Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top