(ВИДЕО) Енфилд грми, ова не се купува со пари: You’ll never walk alone

Ливерпул и култниот Енфилд вечерва доживеаја еден од своите историски моменти во своето постоење..

„Црвените“ ја елиминираа Барселона по негативата од 0-3 од првиот меч иако играа без Фирмино, Салах и Кеита, а на полувреме се повреди Робертсон.

Големиот успех знаеја да го прослават со своите навивачи, Енфилд уште ечи од звуците на фудбалерите и навивачите.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top