(ВИДЕО) Еве како во Пиринска Македонија прекрасно звучи “Облаче ле бело”

Македонската песна звучи прекрасно во целиот свет и освојува со својата посебност и милозвучност..

Еве како звучи “Облаче ле бело” во изведба на Соња Тарчуловска, испеана некаде во Пиринска Македонија.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top