(ВИДЕО) Фазли Луик сними уште една нова песна

„Неможам да си простам“ е насловот на новата балада на Фазли.

Промоторот на Македонската песна во Австралија Фазли Луик ја изненади својата публика со уште една нова балада насловена како „Неможам да си простам“.

Музиката е на Оливер Глигоров,  текстот на Нарциса Тунтева а аранжманот на Роберт Реџепоски.

Во прилог слушнете ја и уживајте во звуцитеCopyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top