(ВИДЕО) Генијална метода која го топи салото на стомакот за само 2 минути

Кога започнал со вежбите немал намера да го загуби вишокот килограми, туку станувало збор за вежби за болки во грбот кои му ги препорачал доктор..

Јапонскиот глумец Мики Риосуке открива интересна техника, за која тврди, дека на него му помогнала да загуби 13 килорами и 12 сантиметри во половината за само неколку недели.

Всушност, кога започнал со вежбање немал намера да го загуби вишокот килограми, туку станувало збор за вежби за болки во грбот кој му ги препорачал неговиот доктор. Доволно е да секој ден да одвоите само две минути.

Станува збор за јапонската техника која вклучува неколку движења со телото и одреден начин на дишење – три секунди воздухот се вдишува па 7 секунди се издишува. Погледнете го видеото…Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top