(ВИДЕО) Германските цариници запленија кокаин вреден милијарда евра

Цариниците во Хамбург денеска заплениле 4,5 тони кокаин , вреден околу една милијарда евра..

Ова е најголема заплена на дрога во историјата на Германија. цариниците пред два дена разгледале сомнителен контејнер , што стигнал опд гавниот град на Уругвај, Монтевидео со крајна цел , белгиското пристаниште Антверпен.

Во документите пишувало дека е натоварен со соја , но наместо тоа , цариниците нашле 220 црни спортски торби со 4 200 пакети кокаин.

,,Ова е најголема поединечна заплена на дрога во Германија.” , се наведува во соопштението на царината.

Полицијата покрена истрага за да се открие кој требало да го преземе кокаинот.

Дрогата била уништена во Хамбург според сите правила и безбедносни стандарди , се додава во соопштението на царината.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top