(ВИДЕО) Ѓорчев до Заев: Вашиот речник зборува за Вас, ваков срам НЕ доликува за еден премиер, макар и за Зоран Заев

Откако премиерот Зоран Заев го употреби зборот “паламуди”, пратеникот Влатко Ѓорчев му реплицираше на премиерот Заев..

Ѓорчев истакна дека такви зборови и терминологија не прилегаат за еден премиер, па макар бил и Зоран Заев.

Во продолжение погледнете ја репликата на Ѓорчев до Заев.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top