(ВИДЕО) Ѓорчев ја повика Шеќеринска да се извини за интервјуто во грчки медиум

Cпоред СДСМ, пак, не опозоцијата, туку неодговорните и недемократски политики на ВМРО-ДПМНЕ и нанесуваат непоправлива штета на Македонија..

Од владеачката ВМРО-ДПМНЕ денеска ја повикаа заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шеќеринска, да се извини за интервјуто дадено за грчките медиуми, бидејќи во него, според нив, сакајќи да ја нападне владата, Шеќеринска им наштетила на државните интереси. 

Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top