(ВИДЕО) Го прашаа Ахмети зошто е против референдум за името. Еве што им одговори

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети е против организирање референдум за името..

Ахмети изјави дека има позитивна атмосфера за решавање на деценискиот спор и прашање на денови е кога јавноста ќе ги дознае резултатите од преговорите.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top