(ВИДЕО) Голем Македонски пикник „ГРАВЧЕТО“ - Кинглејк 2017

На утринската богослужба на патронот на Манастирот чиноначалствуваше Архимандритот Гаврил..

И оваа година традиционално се одржа македонскиот пикник кој меѓу народот е познат под името „Гравчето“. Утрото во манастирот „Св. Климент Охридски“ имаше утринска богослужба на која чиноначалствуваше Архимандритот Гаврил. 

Управата им приреди изненадување на присутните каде што ја претставија групата „Рум Дум Дум“ која го забавуваше народот cо убави македонски песни и ора.

Оваа година забележавме по масовна посета од минатите години. На самиот ден управата подготви посен грав и салати за присутните.

Погледнете го видеото:Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top