(ВИДЕО) Голем пожар во Астрономскиот центар во Анкара

Голем пожар го зафати вчера Астрономскиот центар во Анкара. Во инцидентот нема повредени лица..

Врвот на кулата на астрономскиот центар во целост изгоре, а чадот можеше да се види од неколку километри.

Огнот е ставен под контрола, а се уште не е позната причината за пожарот.

Астрономскиот центар во Анкара е отворен во 2007 година.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top