(ВИДЕО) Голема сообраќајка во Томастеон - Мелбурн

Превртен џип, полиција, амбуланта, противпожарни возила.......

Денес во попладневните часови се случи тешка сообраќајна несреќа на раскрсницата помеѓу Едгарс роад и Бери Роад во населбата Томастеон во Мелбурн.

Имено имаше судар помеѓу џип и автомобил, со џипот управувало постаро машко лице, а со автомобилот жена.

За среќа и двајцата поминаа со полесни повреди за разлика од возилата кои се целосно оштетени.

На местото на настанот пристигнаа полициските екипи, противпожарни возила и брза помош.

Се работи на расчитување на причините за сударот.

Погледнете го видеото 
Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top