(Видео): Горан Пандев му донесе триумф на Наполи

Горан Пандев по трет пат оваа сезона беше во стартниот состав и го одигра својот најдобар натпревар..

Пандев и Наполи славеа на гостувањето со 2:0, а двата гола беа дело на нашиот фудбалер. 

Македонскиот репрезентативец првиот гол го постигна во 14-та минута  по асистенција на Инсиње, а втриот 11 минути подоцна во 25-та минута со прецизен шут по втор пат го матираше домашниот голман Перин.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top