(ВИДЕО) Грција гори, а на мечот на ПАОК од сите страни на стадионот навреди за Македонија

ПАОК ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите и на првиот меч од второто квалификациско коло славеше над Базел со 2-1..

Но тоа не било се, па во медиумите излегоа уште неколку фотографии и видеа на кои може да се види дека имало уште неколку навредливи транспаренти за Македонија меѓу кои и оној на кој пишува: „Македонија е една и таа е тука, транспарент кој веќе минатата година имавме можност да го видиме на неколку натпревари.

Покрај транспарентите, за време на мечот имало и многу навреди од гледалиштето на Македонија, но не е јасно како УЕФА кој глуми строгост, се уште ги нема казнето. Којзнае дали и новиот испад на навивачите на грчкиот тим е регистрин во записникот на делегатот.

Овие навреди доаѓаа во моменти кога во Грција беснеат големи пожари кои однесоа стотина жртви. Македонија веќе понуди помош, испрати авиони за гаснење пожар, а Град Скопје донираше еден милион денари.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top