(ВИДЕО) Груевски украл преку 10 милијарди евра, 2 милијарди му платил на Орбан

Груевски платил за неговото бегство.

Поранешниот премиер кој избега од лицето на правдата во Унгарија, Никола Груевски украл преку 10 милијарди евра од државата вели емсијата Центар си Васко Евтов, српскиот политички аналитичар, Никола Сандуловиќ.

Во видеото, Сандуловиќ вели и дека Груевски за да побегне во Унгарија, на унгарскиот премиер Виктор Орбан му дал 2 милијарди евра.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top