(ВИДЕО) Хаос на берлинското дерби: Навивачите на Херта и Унион тргнаа да се тепаат на терен

Група маскирани хулигани, односно навивачи на Унион тргнаа да се пресметаат со приврзаниците на Херта по берлинското дерби што се играше вечерва..

За среќа, на сцена стапија фудбалерите на овој тим, најхрабар беше голманот Гикиевиц кој за малку не се степа со еден од домашните навивачи, но успеа да ги спречи него и неговите да направат огромен инцидент.

На крајот се добро се заврши, во однос на она како можеше да помине. Во текот на натпреварот навивачите на двете екипи фрлаа факели на теренот и мечот неколку пати беше прекинуван.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top