(ВИДЕО) Хорор во Јапонија: Возило влета во група деца, две мртви, десетина повредени

Две деца загинаа, а десетина се повредени, откако автомобил утрово влетал во група деца од градинка во западна Јапонија, соопштила полицијата..

Несреќата се случила откако автомобилот удрил во патничко возило на раскрсницата, а потоа отишол на тротоарот, каде деца на возраст од две до три години стоеле на семафор заедно со нивните воспитувачи.

Двегодишни момче и девојче го изгубиле животот, а уште две деца се во критична состојба.

Возачите, две жени на возраст од 62 и 52 години, биле уапсени по трагедијата.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top