(ВИДЕО) Ицо Најдовски од Мелбурн дел од пресот на „Бојкотирам“

Погледнете го видеото.

Македонскиот активист од Мелбурн д-р Ицо Најдовски беше гостин на прес конференцијата од Бојкотирам во Македонија и одржа свој говор.

Ицо Најдовски во својот говор го изрази нездоволството на дијаспората што е исклучена од овој процес и нејзиното мислење никој не го зема во предвид.

Според Ицо Најдовски договорот е погубен за целиот Македонски народ и држава.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top