(ВИДЕО) Ицо Најдовски: Референдумот беше востание на Македонскиот народ!

Долгогодишниот македонски активист Д-р Ицо Најдовски гостуваше на отворена емисија на Алфа ТВ.

Д-р Ицо Најдовски имаше дебата на телевизија Алфа за Бугарскиот договор, Преспанскиот договор и пропаднатиот референдум со Петар Колев, претседател на бугарска политичка партија во Македонија “Граѓанска демократска унија.”

Целата дебата погледнете ја овде:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top