(ВИДЕО) ИНЦИДЕНТ: Хрватскиот премиер Пленковиќ тргна да се тепа со пратеник

Инцидент денеска се случи во хрватското Собрание..

Се работеше за прашањето за поглавјата кои Србија ги отвора во пристапните преговори со ЕУ. 

Ова несогласување за малку не заврши со тепачка во хрватското Собрание помеѓу пратеникот од опозициската партија Мост, Никола Грмоја и премиерот Андреј Пленковиќ. 

Премиерот на обвинувањата му рече на пратеникот дека е јаден, а овој му врати дека работи за српски интереси и дека е нервозен затоа што тоа му го кажува. Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top