(ВИДЕО) Интервју на Ицо Најдовски со Саша Узунов за 3ZZZ

Ексклузивно интервју на 3ZZZ.

Ицо Најдовски од Македонската Радио програма на Македонски јазик на радиотот 3ZZZ имаше интервју со Саша Узунов, независен новинар.

Узунов работеше во МИЛС 1992-93 во Брисел, известуваше од Ирак и Авганистан. Во интервјуто за Македонската радио програма „Трипл зед“, од Мелбурн изјаве: „Тиранската Платформа е почеток на федерализирање а подоцна и поделба на Македонија“.

Проследете го инетервјуто овдеCopyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top