(ВИДЕО) Интервју на Јане Мавчев за Фаланга - 25 Мај 2020

Контраверзниот Јане Мавчев со свои ставови околу политичката криза во Македонија.

Деновиве во Македонија актуелно е дали ќе има избори или не, двете најголеми партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се со спортиставени ставови.

Имено, СДСМ сакаат изборите да се одржат што е можно поскоро, а ВМРО-ДПМНЕ бара одложување на изборите или навестува неучество на изборите доколку се одржат во најблизок можен рок.

Токму тоа е еден од поводите да поразговараме со претседателот на Задграничниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ за Мелбурн и Викторија, г-дин Јане Мавчев и да добиеме одговори на некои од прашањата.

Со г-дин Мавчев поразговаравме за низа прашања и за скандалозни прашања што ја тресат ВМРО-ДПМНЕ.

Поразговаравме за некои од активностите на претседателот на партијата Христијан Мицкоски.

За добрите и лошите страни проследете го целото интервју:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top