(ВИДЕО) Исламист нападна луѓе во црква во Минхен, повредени 24 лица

Непознат маж денеска влезе во католичката црква Свети Павле во Минхен и извикувал „Такбир“ (алаху акбар), по што завладеала паника меѓу верниците..

Луѓето почнале да бегаат од црквата бидејќи мислеле дека станува збор за терористички напад, при што полесно се повредени 24 лица, соопшти германската полиција. 

Лицето фрлало со камења по верниците, собрани на ноќно бдеење во црквата. Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top