(ВИДЕО) Изгореа два сплава на реката Сава во Белград, други два се оштетени

Голем пожар проголта два големи објекти сплавови лоцирани на реката Сава во Белград..

 Според српските медиуми пожарот избувнал на сплавот ,,Цунами“ кој служел за организирање прослави, од каде пожарот се проширил на сплавот до него кој исто така целосно е изгорен. Два други се оштетени.

Пожарникарите веднаш излегле на лице место, а во гасењето учествуваат триесетина пожарникари со девет пожарни.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top