(ВИДЕО) Излезе новиот албум на Иван Радевски

Иван Радевски упорно работи на естрадното поле и деновиве излезе неговото најново ЦД, под наслов „Најдоброто од Иван Радевски“..

Деновиве во Мелбурн излезе во продажба новиот албум на Македонскиот естраден уметник Иван Радевски под наслов „Најдоброто од Иван Радевски“.

Во најновиот албум кои Иван Радевски повеќето ги има снимено во Македонија и голема заслуга има INTV Australia, застапени се следните песни:

1. Уште еднаш да се родам

2. Крај неа срце ми остане

3. Пајтон Лено да ти купам

4. Вељо ќерко

5. Љубовта е како судбина

6. Се назад ме враќа

7. Многу е тешко верно да љубиш

8. Охрид е моја судбина

9. Господ бог е семоќен

10. Ќитино моме

11. Јано севдалино

12. Бела радо

13. Додека ова срце удира

14. Мирјана мома неверна

15. Кумот одам да го канам

Производител и издавач на овој албум е Дигитал Мјузик.

Иван Радевски е познат и почитуван меѓу Македонците во Австралија како естраден пејач кој настапува на повеќе семејни забави, како што се свадби, крштевки и веридби и кој вложува во Македонскиот мелост, а во Макеоднија го познаваат како пејач кој настапил на повеќе фестивали. 

Погледнете ги подолу неколкуте видеа од издадените песни.

Од повеќето песни во албумот направен е и видео спот.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top