(ВИДЕО): „Јовано Јованке“ изведена на концерт на филхармонијата во Хамбург

На концерт насловен „Век на прогони“ на кој настапи филхармонијата од Хамбург беше изведена македонската песна „Јовано Јованке“..

Специјален гостин на концертот беше тапанарот Мартин Грубингер, кој исто така учествуваше на изведбата на „Јовано Јованке“.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top