(ВИДЕО) Јунајтед нема голман, туку октопод на голот: Сите 14 одбрани на Де Геа против Арсенал

Лингард постигна два гола, Валенсија еден, но Давид де Геа е апсолутниот херој на Манчестер Јунајтед од гостувањето кај Арсенал..

Шпанскиот репрезентативен голман забележа неверојатни 14 одбрани и буквално сам ги откажа противничките фудбалери. Капитулира само еднаш, но десетина пати ја извади топката кога сите ја видоа во мрежата.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top