(Видео): Јувентус - Галатасарај 2-2

Јувентус играјше 2-2 дома против Галатасарај, кој беше предводен од новиот тренер Роберто Манчини..

Јувентус и Галатасарај одиграа натпревар со интересен финиш кој заврши без победник 2-2.

Јувентус долго време се мачеше да го изедначи резултатот, тоа конечно се случи во 78. минута кога Видал погоди од пенал.


Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top