(ВИДЕО): Како албанец се снаоѓа во Струмица

Како струмичани се разбираат со странец.

Човек кој умее да го зборува албанскиот јазик направи експеримент во Струмица, каде што во ГТЦ Глобал и големиот парк се обиде да зборува со случајни минувачи и пазарџија на албански јазик. Погледнете како струмичани реагираа на „странецот“:Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top