(ВИДЕО) Како Коби зборуваше за својата ќерка Џиџи

И додека ние се смееме на шегите кои нè враќаат векови наназад, од типот „машкото е дете, женското е... па, женско“, великаните веруваат во ќерките кои ги создале..

Ја нарекувал Мамбасита, ја учел и подучувал, ѝ објаснувал техники и тактики во кошарката...

Без оглед на тоа што животот имал друг план за Коби и Џиџи, секој татко треба да ги слушне зборовите со кои тој ја опишува ќерка си.

Неговите зборови по смртта имаат уште поголема тежина...

„Кога излегуваме фановите ми приоѓаат, додека Џиџи стои до мене, и често ми велат: Mора да имаш син, мора некој да ја продолжи традицијата, наследството. Реакцијата ѝ е: Еј, тоа е моја работа. Не ти треба син за тоа.“Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top