Видео: Како се прославува нова година во градовите во Австралија

Секогаш е весело и спектакуларно.

На прагот сме на новото 2014 лето господово. 

Познато ни е дека жителите на Австралија први ја дочекуваат новата година. 

Фаланга ви предлага да погледнете неколку видеа од спектакуларните дочеци на Нова година на најтоплиот континент.

Спектакуларни огномети во Мелбурн во Новогодишната ноќ 2013.


Мелбурн, огнометот на Langham Хотел.


Кајли Мијног на официјалната новогодишна забава во Сиднеј


Мараја Кери на новогидишната забава во Голд КостCopyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top