(Видео): Како се развива Сида

Видео анимација на ХИВ вирусот.

Погледнете како ХИВ вирусот ги инфицира и уништува клетките. Што е она што доведува до СИДА и смрт? Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top