(ВИДЕО) КАКВО ПОНИЖУВАЊЕ: Доналд Трамп одби да се поздрави со Бил и Хилари Клинтон, тие го гледаа намуртени

Трамп ги поомижи Бил и Хилари на погребот на 41-виот претседател на САД, Џорџ Х. В. Буш..

За време на погребот на 41-виот претседател на САД, Џорџ Х. В. Буш, Доналд и Меланија Трамп седеа до своите претходници, Барак и Мишел Обама.

Тоа и го сторија, но моментот кога претседателот на САД пристигна, тој се поздрави со Обама, но потполно ги игронираше Бил и Хилари Клинтон, кои седеа до Обама.

Трамп ја остави Меланија да го изпочитува протоколот и да се поздрави со Бил и Хилари, додека тој беше „презафатен“ со собрелкувањето на капутот.

Додека Доналд Трамп се поздравуваше со брачниот пар Обама, Бил Клинтон константно гледаше во него во моментот во кој што требаше да му пушти рака, но потоа беше потполно запрепастен откако свати дека Доналд Трамп нема да се поздрави со него. Неговата сопруга, Хилари се правеше дека не е ни присутна и константно гледање пред себе без да ја сврти главата кон претседателот на САД.

Погледнете го видеото:Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top