(Видео) Кардиф Сити 3:2 Манчестер Сити

Манчестер сити поразени..

Ладен туш доживееја таборот на Манчестер Сити каде во еден драматичен натпревар беа поразени од одличниот тим на каридф Сити до 3:2.

Иако во скоро сите кладилници за овој натпревар сите се кладеа за двојка сепак на крајот многу мина сватија дека среќата им го свртела грбот и во Премиер Лигата како една од најаките во светот се` е можно.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top