(ВИДЕО) Кинескиот град Вухан налик на Чернобил по евакуацијата поради Коронавирусот

Опустошен и празен, вака изгледа градот Вухан по евакуацијата на жителите и туристите поради смртоносниот Короснавирус кој се шири со неверојатна брзина..

На социјалната мрежа Твитер се појави видео од градот снимано со дрон на кое може да се види актуелната слика и празните улици на градот кој сега наликува на Чернобил.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top