ВИДЕО: Класика момент во Евролигата: Го прелета Перо Антиќ и ја распука таблата

На натпреварот Барселона – Црвена Звезда е прилично интересно и брутално на терен, по што пукаат и табли на сред натпревар..

При еден налет на Анте Томиќ, кошаркарот на Барселона, кој се обиде и успеа да забие против нашиот Перо Антиќ, во налетот и под притисок, испука кош-таблата, по што следуваше 15 минути пауза додека биде заменета.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top