(ВИДЕО) Кој ако не шампионот: Јуве ја прекина серијата на Наполи

Наполи в недела може да не биде лидер на табелара во Серија А..

Вечерва тимот од Неапол го доживеа првиот пораз во сезоната и тоа на домашен терен од актуелниот шампион Јувентус со 0-1. Да биде уште поболно за навивачите, победничкиот гол го постигна Гонзало Игуаин уште во првото полувреме.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top