(ВИДЕО) Конечно!! фолк хит кој ќе треба сите музичари да го научат!

Најновиот хит на Влатко Миладиновски.

Влатко Миладиновски го промовираше неговиот најнов спот за песната Се за тебе софке.

Песната е со втора награда на фестивалот Филиграни,оваа песна со гаранција станува голем фолк хит,на спотот освен Влатко се појавува и неговиот брат Златко и моделот Марија Мојсовска,за спотот се погрижи ИН продукција,премиерно спотот се емитуваше на Австралиската ИНТВ. Извор: ЕСТРАДА ПЛУС
Погледнетего спотот.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top