(ВИДЕО): КРАЈ НА ДРАМАТА - Убиени џихадистите кои ги убиа новинарите

Крај на драмата!.

Двајцата осомничени за напад на неделникот Шарли Ебдо, браќата Саид и Шериф Куачи се убиени во текот на акцијата на француската полиција во Дамартин.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top