(ВИДЕО) Крај на програмата: Крауч се јави со урнебесен твит по „ножичките“ на Роналдо

Питер Крауч е херој на вечерта по фантастичниот погодок на Кристијано Роналдо против Јувентус во Лигата на шампионите..

Поранешниот фудбалер на Ливерпул на Твитер напиша порака со која ги насмеа сите љубители на фудбалот.

“Само неколку од нас го можат тоа”, напиша Крауч алудирајќи на неговиот гол против Галатасарај во 2006 година.Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.Scroll To Top