(ВИДЕО) КРСТАРЕЊЕТО СЕ ПРЕТВОРИ ВО ХОРОР: “Циклон бомба” ги погоди среде океан

Источните делови на САД веќе со денови се смрзнуваат под многу ниски температури и дебели снежни покривки..

Леденото невреме, во медиумите наречено како “циклон бомба”, значително погоди дел и од јужните делови на САД како Флорида, која е позната како најсончевата држава.

Патниците кои се наоѓале на крузер кој требало да плови од Бахамите кон Њујорк, доживеале големи трауми. На бродот имало речиси 4000 луѓе.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top