(ВИДЕО) Лео, ти ли си: Меси ја помина цела одбрана, па промаши празен гол

Лионел Меси прописно се посрамоти на натпреварот против Атлетик Билбао..

Кон средината на првото полувреме, аргентинскиот ас одигра фантастична акција со Суарез, ја помина цела одбрана, го легна и противничкиот голман, но не успеа да ја затресе мрежата. По неговиот удар, топката заврши само во стативата и излезе во гол-аут.Copyright 2017 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.
Scroll To Top