(Видео): Левандовски од Јануари ке игра за Баерн Минхен

Во јануари ќе можам официјално да потврдам, во моментов е прерано, ќе треба да почекаме- изјави Левандовски.

Роберт Левандовски потврди дека од наредната сезона ќе игра за  Баерн Минхен.

Левандовски низ текот на летото беше на мета на големите европски тимови, но „милионерите “го задржаа својот најдобар напаѓач и покрај тоа што знаеја дека истиот наредната сезона ќе ја напушти екипата без обештетување.

Левандовски во Борусија пристигна во 2008 од Лех Позњан за сума од 4,5 милиони евра и оттогаш за Дортмунд има постигнато 80 голови на 149 натпревари.



Copyright 2019 Falanga Сите права се задржани.
Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Falanga.



Scroll To Top